2009. szeptember 29-ei adás

 2009.10.04. 18:49

Az adásra gyűjtött anyag lejjebb. Volt nyereményjáték. A helyes megoldás Manowar - Fight until we die volt, a helyes megfejtő Gyuri volt. Már két sörrel jövök neki.

Apocalyptica – Path

Apocalyptica – Kaamos

Dream Theater – Misunderstood

 

Apocalyptica – Cult (2000)

Az Apocalyptica egy finn zenekar. Különlegességük, hogy bár komolyzenei tanulmányaik vannak, heavy metalt játszanak csellón. Saját számaik a komolyzenét ötvözik a heavy metallal.

A Cult a zenekar 3. albuma, mely 2000-ben jelent meg. A lemezből később egy ún. speciális kiadás is napvilágot látott, pár feldogozott számmal. Ezen albumuktól kezdték egyre bátrabban és gyakrabban használni a torzítót.

 

Dream Theater - Six Degrees Of Inner Turbulence (2002)

A Dream Theater egy amerikai progresszív-metal együttes, melyet 1985-ben alapított a Berklee egyetem három hallgatója, John Myung, John Petrucci, Mike Portnoy. A három alapító tag mindmáig aktív tagja a zenekarnak.

A Six Degrees Of Inner Turbulence a zenekar 2002-ben megjelent, 6. stúdióalbuma, mely az egyetlen dupla lemezes kiadás, és talán a legváltozatosabb albumuk. A második lemezen található Six Degrees Of Inner Turbulence című szám a maga 42 percével az együttes leghosszabb száma. A zárótétel, mely a Grand Finale címet viseli, utolsó hangjaival kezdődik a zenekar következő albuma.

 

Dream Theater – Losing time (Grand finale)

Edguy – Painting on the wall

Edguy – Save us now

 

Edguy – Mandrake (2001)

Az Edguy egy német power metal zenekar. 14 éves diákok alapították 1992-ben. Az együttest matematika tanárukról, Mr. Edgar Zimmererről nevezték el.

A Mandrake album 2001-ben jelent meg, a zenekar 6. stúdióalbumaként. Igen változatos album lett, a power metal műfaj számos stílusát vonultatja fel.

 

Hammerfall – Renegade (2000)

A Hammerfall egy svéd power metal zenekar, melyet 1993-ban alapítottak. Máig 10 stúdióalbumuk jelent meg, melyek közül a 2009-es No Sacrifice, No Victory című album mintapéldája annak, hogy hogyan kell kinéznie 2009-ben egy power metal albumnak.

A Renegade album a zenekar 2000-ben megjelent 3. albuma.

 

Hammerfall - Renegade

Hammerfall – Always will be

In Flames – Pinball map

 

In Flames – Clayman (2000)

Az In Flames egy 1990-ben alakult svéd zenekar. Zenei stílusukra talán a melodikus death metal a legjellenzőbb. Az utóbbi években felkapott lett a zenekar mind Svédországban, mind nemzetközi szinten.

A Clayman 2000-ben jelent meg, mint a zenekar 5. albuma. Az szövegek gyakran a depresszióval, valamint a belső lelki harcokkal foglalkozik.

 

In Flames – Square nothing

Kamelot - Karma

Kamelot – The spell

Kamelot - Karma (2001)

A zenekart 1991-ben alapították Amerikában. Az együttes a melodikus metal képviselője.

Mindmáig 8 stúdióalbum, 3 koncertalbum, 1 koncert DVD, 6 zenei videó, valamint temérdek koncert jelzi a zenekar munkásságát.

A Karma a banda 5. albuma 2001-ből. A lemezt záró Elizabeth I., II., III. trilógia Báthory Erzsébet történetein alapszik.

 

Lacuna Coil - Unleased Memories (2001)

A zenekart 1994-ben alapították Olaszországban. Gótikus metalt játszanak. Jellemző rájuk az ún. „álló” gitár, a kidolgozott billentyű témák, valamint a férfi, női ének keverése.

Az Unleased Memories album a 2. albuma a bandának. 2001-ben jelent meg.

 

Lacuna Coil – 1.19

Lacuna Coil - Purify

Luca Turilli – The anctient forest of elves

 

Luca Turilli - King Of The Nordic Twilight (1999)

Luca Turilli egy olasz gitáros, zeneszerző. A Rhapsody of Fire együttes egyik alapító tagja, de 3 szóló albumot is megjelentetett. Bandái, valamint projektzenekara összes számát ő írta, sokszor a gitárlapot is ő játssza.

A King of the Nordic Twilight szóló albuma 1999-ben jelent meg. Az album utolsó, 11. száma nincsen jelolve a borítón. Ez egy hagyományos izlandi ének, melynek eredei címe angolul Sleep my little loved one.

 

Luca Turilli – Warrior's pride

Manowar – Warriors of the world united

Manowar – Fight until we die

 

Manowar – Warriors of the world (2002)

A Manowar egy amerikai heavy metal/power metal együttes. 1980-ban alapították. Főként mitológiai témájú, fantáziadús dalszövegeiről ismert.

A Warriors of the world album a zenekar 9. albuma, 2002-ben jelent meg.

 

Nightwish - Wishmaster (2000)

A Nightwish egy finn szimfonikus metal együttes, 1996-ban alakultak. Az alapító Tarja Turunen-t 2006-ban váltotta a svéd Anette Olzon. Annak ellenére, hogy a Dark Passion Play-en Anette kiválóan teljesített, vannak még, akik a Nightwish-t csak Tarja idején tekintették Nightwish-nak.

A Wishmaster a banda 3. stúdióalbuma, 2000-ben adták ki.

 

Nightwish – The kinslayer

Nightwish – Wishmaster

Nostradameus – One for all, all for one

 

Nostradameus - Words of Nostradameus (2000)

A Nostradameus egy svéd power metal banda. 1998-ban alakultak és az együttes a melodikus power metal képviselője.

Első albumuk a Words of Nostramameus, melyet 2000-ben adtak ki.

 

Nostradameus – Out of this world

Rhapsody – The village of dwarves

Rhapsody – Holy thunderforce

 

Rhapsody - Dawn Of Victory (2000)

A Rhapsody együttes, mai nevén Rhapsody of Fire egy olasz szimfonikus power metal banda. 1993-ban alakult még Thundercross néven, de első albumuk előtt változtatták meg nevüket.

A Dawn of victory a zenekar 3. albuma. Ahogy az előző albumnak is, ennek is központi témája Algalord történetei és a Smaragdzöld kard mondavilága, amit a zenekar alkotott meg.

 

Savatage - Poets and madmen (2001)

A Savatage egy amerikai power metal egyuttes, melyet a két Oliva-testvér alapított még 1978-ban. Annak ellenére, hogy az igazi nagy áttörés nem igazán jött el, lemezeik ma már alapműveknek számítanak.

A Poets and madmen 2001-en jelent meg, mint a zenekar 12. albuma, ami mindmáig az utolsó albumuk. Azóta nincs semmi hír a zenekarról.

 

Savatage – Stay with me awhile

Savatage – I seek power

System Of a Down – Deer dance

 

System Of A Down – Toxicity (2001)

A System egy amerikai alternatív rockegyüttes. 1995-ben alakultak meg. A zenekar politikailag igen aktív, a dalok gyakran liberális nézeteket közvetítenek, olyan jelenségekről, mint a vallás, a droghasználat és különösen a cenzúra.

A Toxicity 2001-ben jelent meg. Az együttes. 2. albuma. A Toxicity album a kritikusok részéről is rendkívül pozitív fogadtatásban részesült, a Chop Suey! kislemezzel pedig az együttes megkapta első Grammy-díj jelölését. Ez az egyetlen olyan System of a Down album, melyen nem szerepel a „Figyelem, szókimondó szövegek!” minősítés.

 

Within Temptation - Mother Earth (2001)

A Within Temptation egy 1996-ban alapított gothic metal-t játszó holland egyuttes. A csapat már rögtön első albumuk kiadása után az underground zenei élet meghatározó formációjává vált. Ezt a pozíciót tartották egészen 2001-ig, mikor is ismertek lettek a nagyközönség előtt is a Mother Earth című albumukkal.

A Mother Earth a zenekar második stúdióalbuma. Sok díjat söpört be Európa-szerte. Az album Amerikában csak 2008-ban jelent meg.

 

System of a Down – Chop suey!

Within Temptation – Never ending story

Within Temptation – Ice queen

 

Címkék: adások

A bejegyzés trackback címe:

https://esszencia.blog.hu/api/trackback/id/tr351427328

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása